skip navigation
Ejepl usahockey

EJEPL August 24 - 26, 2018 Connecticut Area Showcase Schedule

08/18/2018, 12:45pm EDT
By EJEPL Reporter

15U Through 18U - Future & Diamond Divisions

Brewster Ice Arena
63 Fields Lane, Brewster, NY

  BREWSTER Rink 1    
       
  HOME VISITORS  
FRIDAY      
       
410PM WESTCHESTER LONG BEACH U-15
600PM WM VIPERS OYR U-15
750PM WALPOLE LI REBELS U-15
940PM TEAM PHILLY WESTCHESTER U-15
       
SATURDAY      
700AM LI REBELS ROGUE U-15
900AM WESTCHESTER WALPOLE U-15
1100AM WM VIPERS LI EDGE U-15
100PM OYR LONG BEACH U-15
300PM HATFIELD WESTCHESTER U-15
500PM DELCO LI EDGE U-15
700PM NYC HOLLYDELL U-18D2
       
       
SUNDAY      
700AM PRO-TEC TEAM PHILLY  U-15
900AM ROGUE WALPOLE U-15
1100AM LI EDGE HATFIELD U-15
100PM WESTCHESTER PROTEC U-15
300PM BREWSTER SELECTS LONG BEACH U-15
  BREWSTER Rink 2    
       
  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM LI EDGE OYR U-15
930AM HATFIELD LI REBELS U-15
1130AM WM VIPERS WALPOLE U-15
130PM ROGUE TEAM PHILLY U-15
330PM IGLOO LI EDGE U-15
530PM HATFIELD PRO-TEC U-15
730PM DELCO ROGUE U-15
930PM LONG BEACH IGLOO U-15
       
SATURDAY      
720AM BREWSTER SELECTS PROT-TEC U-15
920AM HATFIELD TEAM PHILLY U-15
1120AM LI REBELS DELCO U-15
120PM ROGUE PROT-TEC U-15
320PM BREWSTER SELECTS IGLOO U-15
520PM TEAM PHILLY  WALPOLE U-15
720PM TOMORROW PRINCETON U-16 2
920PM IGLOO WM VIPERS U-15
       
SUNDAY      
720AM BREWSTER SELECTS OYR U-15
920AM DELCO LONG BEACH U-15
1120AM Western Mass Vipers LI REBELS U-15
120PM IGLOO OYR U-15
320PM DELCO WM VIPERS U-15

Cantiaque Park Ice Rink
Cantiaque Park, Hicksville, NY 

  HOME VISITORS  
FRIDAY      
800AM FLA WOLVES NASSAU COUNTY U-16D1
1000AM TEAM PHILLY PINEVILLE U-16D1
1200PM GNY STARS ASTON U-16D1
       
230PM TEAM PHILLY FLA WOLVES U-16D1
430PM PINEVILLE NASSAU COUNTY U-16D1
630PM MONTGOMERY GNY STARS U-16D1
830PM LI REBELS ASTON U-16D1
       
SATURDAY      
720AM GNY STARS PINEVILLE U-16D1
920AM FLA WOLVES MONTGOMERY U-16D1
1120AM NASSAU COUNTY TEAM PHILLY U-16D1
120PM LI REBELS PINEVILLE U-16D1
320PM ASTON  FLA WOLVES U-16D1
520PM TEAM PHILLY GNY STARS U-16D1
720PM MONTGOMERY LI REBELS U-16D1
920PM NASSAU COUNTY ASTON U-16D1
       
SUNDAY      
720AM MONTGOMERY PINEVILLE U-16D1
920AM FLA WOLVES LI REBELS U-16D1

Milford Ice Pavilion
291 Sub Way, Milford, CT

  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM CT CHIEFS GULF COAST U-16 F
930AM SC RAGE RED BANK U-16 F
1130AM ARROWS SO MD SABRES U-16 F
130PM GULF COAST CAROLINA EAGLES U-16 F
330PM CT CHIEFS RED BANK U-16 F
530PM SO MD SABRES GNY STARS U-16 F
730PM SC RAGE NYC  U-16 F
930PM MONTOGOMERY NJ STARS U-16 F
       
SATURDAY      
700AM TEAM PHILLY GNY STARS U-16 F
900AM GULF COAST ARROWS U-16 F
1100AM MONTGOMERY NYC U-16 F
100PM TEAM PHILLY  RED BANK U-16 F
300PM LI SHARKS CT CHIEFS U-16 F
500PM GULF COAST GNY STARS U-16 F
700PM SO MD SABRES SC RAGE U-16 F
900PM RED BANK MONTGOMERY U-16 F
       
SUNDAY      
700AM TEAM PHILLY DELAWARE U-16 F
900AM CAROLINA EAGLES LI SHARKS U-16 F
1100AM GNY STARS CT CHIEFS U-16F
100PM TEAM PHILLY NYC U-16 F
300PM LI SHARKS DELAWARE U-16 F

Northford Ice Pavilion
24 Fire-Lite Pl, Northford, CT

  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM PALMYRA CAROLINA EAGLES U-16F
930AM LI EDGE PRINCETON U-16 2
1130AM LI EDGE SCYH BLUE U-18D1
130PM NJ STARS BAYONNE U-16F
330PM LI SHARKS BAYONNE U-18D2
530PM ARROWS PALMYRA U-16F
730PM MID-STATE HOLLYDELL U-18D2
930PM HAGERSTOWN CENTRAL FLA U-16 2
       
SATURDAY      
700AM SO MD SABRES CAROLINA EAGLES U-16F
900AM LI SHARKS BAYONNE U-16F
1100AM PALMYRA DELAWARE U-16F
100PM NJ STARS SC RAGE U-16F
300PM ARROWS BAYONNE U-16F
500PM NYC DELAWARE U-16F
700PM CAROLINA EAGLES NJ STARS U-16F
900PM PALMYRA CT CHIEFS U-16F
       
SUNDAY      
700AM SC RAGE GULF COAST  U-16F
900AM BAYONNE MONTGOMERY U-16F
1100AM ATLANTA YORK U-16 2

East Haven Veterans Memorial Ice Rink
Governor John Davis Lodge Turnpike, East Haven, CT

  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM ATLANTA HOWARD U-16 2
930AM CAROLINA TOMORROW U-16 2
1130AM CENTRAL FLA YORK U-16 2
130PM HOLLYDELL REVOLUTION U-16D1
330PM CAROLINA SO CONN AMERICAN U-16 2
530PM PRINCETON YORK U-16 2
730PM PIEDMONT ATLANTA U-16 2
930PM TOMORROW SO CONN AMERICAN U-16 2
       
SATURDAY      
700AM HOWARD HOLLYDELL U-16D1
900AM LI EDGE YORK U-16 2
1100AM ATLANTA TOMORROW U-16 2
100PM PRINCETON CENTRAL FLA U-16 2
300PM CAROLINA HAGERSTON U-16 2
500PM LI EDGE PIEDMONT U-16 2
700PM HOWARD CENTRAL FLA U-16 2
900PM ATLANTA HAGERSTOWN U-16 2
       
SUNDAY      
700AM SCYH NATIONAL GNY U-18D1
900AM CENTRAL FLA SO CONN AMERICAN U-16 2
1100AM CAROLINA PIEDMONT U-16 2
100PM GNY LI REBELS U-18D1
300PM HATFIELD LI EDGE U-18D1

Louis Astorino Ice Arena
595 Mix Avenue, Hamden, CT

  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM JERSEY COLTS HOLLYDELL U-16D1
930AM NYC LI SHARKS U-18D2
1130AM YORK HOWARD U-18D1
130PM PIEDMONT HOWARD U-16 2
330PM HAGERSTON LI EDGE U-16 2
530PM SCYH NATIONAL LI REBELS U-18D1
730PM JERSEY COLTS  REVOLUTION U-16D1
930PM SO CONN NATIONAL HATFIELD U-16D1
       
SATURDAY      
700AM CAROLINA HOWARD U-16 2
850AM GNY HOWARD U-18D1
1040AM JERSEY COLTS HATFIELD U-16D1
1230PM HOLLYDELL RED BANK U-16D1
220PM REVOLUTION  SO CONN AMERICAN U-16D1
410PM SO CONN NATIONAL JERSEY COLTS  U-16D1
600PM RED BANK HOWARD U-16D1
750PM Northern Cyclones SCYH NATIONAL U-18D1
930PM HATFIELD SO CONN AMERICAN U-16D1
SUNDAY      
700AM REDBANK SO CONN NATIONAL U-16D1
900AM REVOLUTION HOWARD U-16D1
1100AM LONG BEACH PRINCETON U-18D1
100PM HATFIELD RED BANK U-16D1
300PM SO CONN NATIONAL HOWARD U-16D1

Newington Arena
300 Alumni Road, Newington, CT

  NEWINGTON Rink 1    
       
  HOME VISITORS  
FRIDAY      
       
910AM NORTHERN CYCLONES ASTON U-18D1
1110AM SCYH NATIONAL MONTGOMERY U-18D1
110PM PRINCETON SCYH MAROON U-18D1
310PM DELAWARE NORTHERN CYCLONES U-18D1
510PM SCYH BLUE HATFIELD U-18D1
710PM PRINCETON ASTON U-18D1
910PM SCYH MAROON DELAWARE U-18D1
       
SATURDAY      
       
850AM DELAWARE VALLEY FORGE U-18D1
1040AM MONTGOMERY ASTON U-18D1
1230PM CHARLOTTE HOLLYDELL U-18D2
220PM DELAWARE GNY  U-18D1
410PM VALLEY FORGE ASTON U-18D1
600PM LI EDGE MONTGOMERY U-18D1
750PM CHARLOTTE NJ STARS U-18D2
930PM CAROLINA BAYONNE U-18D2
SUNDAY      
700AM Revolution SCYH BLUE U-18D1
900AM BAYONNE CHARLOTTE U-18D2
1100AM VALLEY FORGE NORTHERN CYCLONES U-18D1
100PM ARROWS NJ STARS U-18D2
300PM SCYH MAROON HOWARD U-18D1
  NEWINGTON Rink 2    
       
  HOME VISITORS  
FRIDAY      
730AM CAROLINA HOLLYDELL U-18D2
930AM REVOLUTION CHARLOTTE U-18D2
1130AM ARROWS MID-STATE U-18D2
130PM CAROLINA NJ STARS U-18D2
330PM REVOLUTION NYC U-18D2
530PM HOWARD VALLEY FORGE U-18D1
730PM ARROWS CHARLOTTE U-18D2
930PM YORK MONTGOMERY U-18D1
       
SATURDAY      
720AM Hatfield LI REBELS U-18D1
910AM MID-STATE NYC U-18D2
1100AM REVOLUTION NJ STARS U-18D2
1250PM YORK  NORTHERN CYCLONES U-18D1
240PM MID-STATE LONG BEACH U-18D2
430PM LI SHARKS CAROLINA  U-18D2
620PM HATFIELD PRINCETON U-18D1
810PM ARROWS LONG BEACH U-18D2
940PM REVOLUTION LI SHARKS U-18D2
SUNDAY      
720AM LI EDGE YORK U-18D1
920AM SCYH MAROON LI REBELS U-18D1
1120AM MID-STATE CAROLINA U-18D2
120PM REVOLUTION BAYONNE U-18D2
320PM SCYH BLUE LONG BEACH U-18D2

Tag(s): Home